Melamine uit de Premium collectie 2021-2024: U15133SD Kiezelgrijs. 2800 x 2100 mm. In 8 en 18 mm dikte beschikbaar. SD structuur - Sandpearl. Benadert RAL 7044. Lees meer
SD Sandpearl Structuur
De zanderige parelstructuur is homogeen en richtingloos, de fijne korrel is scherpkantig en precies uitgewerkt. Dit oppervlak is zowel mat als filigraan. Het is universeel toepasbaar voor bijna alle decors. Vooral Materiaal- en unidecors winnen door Sandpearl aan moderniteit en noblesse.
Kleur
- beige, bruin, greige
Dichtstbijzijnde NCS code
- S2005-Y20R
RAL
- 7044
Kleurkarakter
- midden, warm
Reflectiewaarde
- 0,52
Toepassingsgebieden
Frame- en frontkwaliteit voor de meubel-, winkel- en interieurinrichting.
Certificaten
Cradle to Cradle Certified: Bronze
PEFC kwaliteit beschikbaar
PEFC is de grootste instelling voor het waarborgen en op de markt brengen van duurzaam bosbeheer door middel van een onafhankelijk certificeringssysteem. Hout en houtproducten met het PEFC-keurmerk zijn aantoonbaar afkomstig uit ecologisch, economisch en sociaal duurzame bosbouw.
FSC® kwaliteit beschikbaar
De FSC handelsmerken op hout en houtproducten staan voor transparantie en geloofwaardigheid wereldwijd. Zij zorgen ervoor dat mens en natuur eerlijk en verantwoord worden behandeld en zijn terug te vinden in een voortdurend groeiend productassortiment wereldwijd.
CE-conformiteit
De CE-markering geeft aan dat goederen voldoen aan de veiligheids- en gezondheidseisen van de Europese Unie. Hun doel is het garanderen van veilige, onberispelijke en hoogwaardige goederen op alle Europese markten.
Productnorm
- EN 14322
Basismateriaal
- ClassicBoard P2
- Ureumharsgebonden houtspaanplaat type P2 conform EN 312, geschikt voor niet-dragende doeleinden in droge ruimtes.
Brandgedrag
- D-s2,d0 volgens EN 13986 afhankelijk van de uiteindelijke toepassing (dikte: ≥ 9 mm / ruwe dichtheid: ≥ 600 kg/m³)
Formaldehyde-emissieklasse
- E1 E05
Antimicrobiële werking
- Oppervlak met antimicrobiële effect binnen 24 uur voor interieurafwerking - Testmethode JIS Z 2801 / ISO 22196
Op aanvraag : melamineplaat met antimicrobiële werking binnen 7 uur = MICROPLUS
- Er zijn inmiddels allerlei antibacteriële oplossingen verkrijgbaar voor oppervlakken. Maar het oppervlak van microPLUS® doet meer: het is in staat om virussen met een omhulling op het oppervlak terug te dringen. Dit voordeel is uniek op de markt en zorgt voor een significant uitgebreidere bescherming dan de meeste andere standaard oppervlakken voor houten bouwmaterialen.
- Bacteriën en ziektekiemen zijn overal. Thuis, op kantoor, in openbare gelegenheden, in de zorg en in ziekenhuizen: vrijwel overal vormen ziekteverwekkers een acuut probleem. Hier is het bijzonder snel werkende antimicrobiële oppervlak microPLUS® de juiste keus. Dit oppervlak werkt namelijk binnen 7 uur antimicrobieel conform JIS Z 2801 / ISO 22196.
- Antivirale werking tegen omhulde virussen in 24uur voor interieurafwerking - Testmethode ISO
- Sanitized Silver is gebaseerd op de natuurlijke werking van zilver, verwerkt in een gepatenteerd glaskeramiek. Het poeder is vrij van nanodeeltjes en wordt als dispersie toegevoegd aan de coating van onze decor-/overlaypapieren.
- Sanitized Silver blijft in het product en spoelt niet uit. De werking blijft gedurende de gehele levenscyclus van het product gegarandeerd.
- FSC®-certificering (license code: FSC® C011773) of PEFC-certificering (license code: PEFC/04-32-0828) - Op aanvraag verkrijgbaar.
- Contacteer ons voor meer informatie
Productveiligheid
- Dit product is in overeenstemming met de REACH-verordening EG 1907/2006 een fabricaat en dit fabricaat hoeft niet aan registratieplicht krachtens artikel 7 onderworpen te worden.
- Het oppervlak is fysiologisch gezien onschadelijk en toegestaan voor het contact met levensmiddelen (conform Verordening (EU) Nr. 10/2011).
- Wij fabriceren het product zonder toevoeging van halogenen, zware metalen, conserveringsmiddelen, houtbeschermingsmiddelen en organische oplosmiddelen.
Bijzonderheden
- Structuren LI / ME / ML: Beschikbaar decorprogramma op aanvraag
- Structuren LN: Op aanvraag verkrijgbaar
Kleuren en oppervlakken passen bij elkaar
- Decor, structuur en drager beïnvloeden het uiteindelijke uiterlijk van het eindproduct.
- Door de productspecifieke verschillen in productietechnologieën, zelfs identieke decor/structuur/basiscombinaties binnen of met verschillende productgroepen en formaten tot lichte optische en haptische afwijkingen. Dergelijke afwijkingen vormen geen gebrek.
- Vooral de keuze van de oppervlakstructuur heeft een belangrijke invloed op de visuele indruk, de haptische perceptie en de technische kenmerken van het product. Zo kan de algemene indruk van een decor bijna volledig veranderen afhankelijk van de oppervlakstructuur. Bovendien kunnen mechanische invloeden op het productoppervlak leiden tot een hoger contrasterende optische waarneming met donkere decors.
- Om ervoor te zorgen dat u altijd het beste resultaat behaalt met onze producten en om eventuele afwijkingen vooraf op te helderen, adviseren wij u graag individueel.
Randafwerking
- Dikke en dunne randen zijn geschikt.
- Voor het lijmen van de randen worden EVA- en PUR-hotmelts aanbevolen.
Sluitwerktechnologie
- Alle traditionele verwijderbare en niet verwijderbare verbindingsstukken voor houtproducten zijn geschikt.
Inbouw en montage
- Vóór de verwerking en montage is een goede conditionering noodzakelijk. De ruimten zelf moeten daarbij overeenkomstig het latere gebruik geklimatiseerd worden.
- Let op een vakkundige verwerking en montage volgens de actuele stand van de techniek.
Opslag, gebruik en transport
- Op vlakke, volledig dekkende ondergronden (bijv. pallets), tegen vocht beschermd in droge, geventileerde ruimtes. Vrije entrepots of zogenaamde zwevende daken zijn niet geschikt.
- Houd er rekening mee dat iedere onvakkundige opslag, onafhankelijk van de duur ervan, onomkeerbare vervorming kan veroorzaken.
- Vreemde voorwerpen en schurende verontreinigingen in de stapel platen kunnen leiden tot indrukkingen en beschadigingen van het oppervlak.
- Bij het transport van stapels platen moeten onderlagen gebruikt worden die groot genoeg en stabiel zijn, bv. pallets. De platen in de stapel moeten beveiligd zijn tegen wegglijden.
- De platen mogen niet tegen elkaar verschoven en over elkaar getrokken worden; ze moeten met de hand of met zuignappen één voor één opgetild worden.
Arbeidsveiligheid en bescherming van de gezondheid
- Draag voor desbetreffende activiteit noodzakelijke persoonlijke beschermingsmiddelen (PBM).
Reiniging en verzorging
- De reiniging van het oppervlak kan gebeuren met water en milde schoonmaakmiddelen.
- Reinigingsmiddelen, doeken en sponzen, die schurende bestandsdelen bevatten, moeten worden vermeden.
- Om hardnekkige vlekken te verwijderen kunnen in de handel verkrijgbare reinigers, die geschikt zijn voor kunststofoppervlakken, gebruikt worden. Voor het eerste gebruik wordt een test op een niet zichtbare plaats aanbevolen.
Afstoting
- Er wordt een materiële of energetische verwerking geadviseerd in goedgekeurde installaties.
Technische fiche van melamineplaat
Dikte | 8, 18 mm |
Afmetingen | 2800 x 2100 MM |
Certificaat | FSC - PEFC - Cradle to Cradle Bronze |